Kaip Užsidirbti Pinigų Namuose?

Užsidirbti pinigų namuose gali būti viliojanti mintis, tačiau rasti tinkamą papildomų pajamų šaltinį gali būti sunku. Priklausomai nuo to, kokią sritį ir veiklą pasirinksite, tai gali tapti jūsų pagrindiniu darbu, kur užsidirbsite visas savo pajamas, arba galite pasirinkti veiklą, kuri nepareikalaus viso jūsų laiko ir užtikrins tik papildomą uždarbį. Jei norite užsidirbti pinigų būdami namuose, bet nežinote, nuo ko pradėti, tuomet nesijaudinkite, nes mes jums padėsime. Pateikiame ilgą sąrašą būdų, kaip galima legaliai užsidirbti pinigų namuose, pateikiame papildomą informaciją, kaip greitai galite pradėti ir gauti atlyginimą.

Būkite laisvai samdomu darbuotoju internetu:

Galite uždirbti pinigų internete per tokias svetaines, kaip pvz., “Upwork”, “Fiverr” ir “Freelancer.com”. Visos šios svetainės suteikia galimybę atlikti įvairius laisvai samdomus darbus, pavyzdžiui, rašyti, programuoti, kurti, užsiimti rinkodara, įvesti duomenis ir būti virtualiu asistentu. Jei laisvai kalbate antrąja kalba, pvz., anglų, tada galite pasirinkti tokias svetaines, kaip pvz., „Gengo“ ar „One Hour Translation“, ir rasti sau patinkantį darbą. Nesvarbu, kokį laisvai samdomą darbą pasirinksite, visada stebėkite atliekamo darbo eigą, kad įsitikintumėte, ar pakankamai jis yra apmokamas. Šią veiklą lengva pradėti, jei jau turite patirties, tačiau ir neturint jos, pradžia neturėtų būti sunki. Jei pasirinksite „Upwork“ svetainę, tada turite žinoti, kad ši svetainė patvirtins jūsų profilį per 24 valandas. Apmokėjimas priklauso nuo kiekvienos konkrečios svetainės, pvz., „Upwork“ sistemoje jums mokama po to, kai jūs ir klientas peržiūrite darbą, praėjus 10 dienų nuo atsiskaitymo laikotarpio pabaigos. „Fiverr“ sistemoje jums sumokama, kai baigiamas darbo užsakymas, bet jūs negalite atsiimti lėšų dar 14 dienų. Kai kuriose svetainėse yra taikomas amžiaus cenzas, be to, kai kurios svetainės reikalauja, kad būtumėte JAV pilietis arba nuolatinis gyventojas.

Išbandykite svetaines ir programas:

Kitas būdas užsidirbti pinigų iš namų yra tokiose svetainėse kaip “UserTesting.com”. Jei pasirinksite šį būdą, tada galite gauti atlyginimą už savo mintis apie tai, kaip gerai arba ne taip gerai veikia tam tikros svetainės ir programos. Norėdami būti priimti į šią svetainę, turėsite išlaikyti trumpą testą, o tada jums bus sumokėta beveik 10 Eur už kiekvieną 20 minučių testą. Testą sudaro įrašymas ir atsakymai į keturis klausimus. Arba galite uždirbti iki 100 Eur, kad po testo dalyvautumėte vaizdo pokalbyje su klientu. Jei turite techninę įrangą ir atlikote pavyzdinį testą, tada jums bus lengva pradėti šią veiklą. Šioje svetainėje yra taikomas amžiaus cenzas, t.y. amžiaus riba yra nuo 18 metų. Jums bus mokama praėjus septynioms dienoms po svetainės ar programos testavimo, o mokėjimas išduodamas per “PayPal”.

Atlikinėkite apklausas:

Galite užsidirbti pinigų iš namų dalyvaudami internetinėse apklausose, bet nesitikėkite didelio pelno. Daugelis tokių svetainių yra naudingesnės norint uždirbti dovanų kortelių. Jums reikia tiesiog užsiregistruoti ir pradėti atlikinėti apklausas. Kiekvienos tokios svetainės apmokėjimo greitis skiriasi, be to gali būti taikomas amžiaus cenzas, tačiau užsiregistravimas trunka vos kelias minutes. Atlyginimas gali priklausyti nuo to, kiek laiko skiriate apklausoms ir nuo pačios svetainės, todėl kai kurios svetainės leidžia išgryninti pinigus tik pasiekus minimalų uždarbio slenkstį. Kitos apklausos svetainės išduoda taškus, kuriuos galima išpirkti grynaisiais per “PayPal” arba dovanų korteles.

Uždirbkite pinigų iš savo tinklaraščio kaip filialo:

Jei esate tinklaraštininkas, kuris sulaukia nemažo lankytojų srauto, tada galite užsidirbti pinigų prisijungę prie filialų tinklo. Filialai gauna atlyginimą, kai kas nors spustelėja iš svetainės į partnerio svetainę ir ten ką nors perka. Kai kurie tinklaraštininkai tokiu būdu uždirba daug pinigų, tačiau auditorijos pritraukimas gali užtrukti gana ilgai. Pirma, jums reikia tinklaraščio ar socialinės žiniasklaidos paskyros, kuri kiekvieną mėnesį pritraukia daug lankytojų. Tada turite pateikti paraišką ir gauti patvirtinimą filialų rinkodaros tinkle. Mokėjimų grafikai ir slenksčiai skiriasi priklausomai nuo filialų tinklo.

Parduokite savo prekes “Etsy”:

Jei mėgstate medžio apdirbimą, papuošalų kūrimą, siuvinėjimą, keramiką ar turite kitą mėgstamą veiklą, tada galite parduokite savo prekes “Etsy” platformoje. Tai yra amatininkų, prekiaujančių namų prekėmis, meno kūriniais ir smulkmenomis svetainė. Kaip teigiama svetainėje, „Etsy“ gali pasigirti beveik 82 milijonais aktyvių pirkėjų, tačiau nesitikėkite greito uždarbio, nes gali praeiti nemažai laiko, kol klientai jus suras. Apmokėjimo reikia palaukti iki septynių dienų po pardavimo, tačiau „Etsy“ svetainėje parduotuvės atidarymas yra paprastas dalykas. Tai galima padaryti vos per kelias valandas. Paruošiamasis darbas prieš atidarant parduotuvę užima daugiau laiko, nes jums reikia parduodamų prekių nuotraukų ir aprašymų, kurias norite paskelbti. Be to jums reikia parduotuvės pavadinimo ir verslo plano, kuris padėtų jums sėkmingai veikti. Kai tai padarysite, turėsite rasti klientų, o priklausomai nuo to, ką parduodate, tai gali užtrukti kelias savaites. Kai parduodate prekę, mokėjimas pervedamas į jūsų “Etsy Payments” paskyrą. Be to, turite turėti visas reikalingas teises į jūsų parduotuvėje parduodamas prekes.

Gaukite pajamų iš reklamos savo tinklaraštyje arba „YouTube“ kanale:

Paverskite savo kačių juokingus vaizdo įrašus į grynuosius pinigus. Jei jūsų „YouTube“ vaizdo įrašai ar tinklaraščio įrašai pritraukia didelę auditoriją, galbūt galėsite užsidirbti pinigų iš reklamos. Naudodamos „Google AdSense“ įmonės gali reklamuoti jūsų turinį, o paslauga yra nemokama, tačiau yra reikalavimų, kuriuos turite atitikti. Pradėjimui gali prireikti kelių savaičių, nes viskas priklauso nuo to, kaip gerai mokate kurti įdomius vaizdo įrašus. Šiam pinigų uždirbimui yra taikomas amžiaus cenzas – turite būti sulaukę 18 metų, be to, gali užtrukti ilgai, kol uždirbsite pirmą išmoką. Norint pradėti reikia prisiregistruoti prie „Google AdSense“, o tai padaryti yra gana paprasta, tačiau gali užtrukti nuo vienos dienos iki kelių savaičių, kol paskyra bus suaktyvinta. Kad galėtumėte gauti išmoką, jūsų svetainė turi būti aktyvi mažiausiai šešis mėnesius. „YouTube“ jums reikia turėti daugiau nei 1 000 prenumeratorių.

Tapkite “Instagram” influenceriu:

Įmonės savo produktams atstovauti naudoja „Instagram“ influencerius – žmones, kurie platformoje turi daug sekėjų. Turite žinoti, kad pradėti ne taip paprasta, nes tai yra labai konkurencinga platforma, nebent jau turite subūręs nemažą sekėjų armiją. „Instagram“ paskyros sukūrimas yra greitas, tačiau paskyros vystymas šiek tiek užtrunka. Gali reikėti palaukti keletą mėnesių, kad sukauptumėte pakankamai didelį sekėjų skaičių ir kad pritrauktumėte reklamuotojus. Kai turėsite skaičius, turėsite rasti mokamų galimybių, pvz., tai galite padaryti per filialų tinklus arba siūlydami prekių ženklus, su kuriais norite dirbti. Mokėjimo gavimo laikas priklausys nuo jūsų sutarties sąlygų, tačiau filialų tinklai paprastai išmoka pajamas kitą mėnesį po kampanijos užbaigimo.

Parduokite savo fotografijas:

Paverskite savo nuotraukas grynaisiais pinigais per tokias svetaines, kaip “Fine Art America”, kuri leidžia įkelti savo vaizdus ir juos parduoti kaip spaudinius ant marškinėlių, telefonų dėklų ir kt. Be to, yra ir daugiau internetinių svetainių, kuriose galite parduoti savo nuotraukas, tačiau kai kurioms svetainėms reikalinga prenumerata. Tačiau už tai jūs galite gauti daug įvairių funkcijų: nuo saugyklos iki slaptažodžiu apsaugotų galerijų ir tinkintos svetainės. Šią veiklą pradėti lengva, jei esate entuziastingas fotografas. Mokėjimo greitis priklauso nuo pardavimo platformos ir nuo jūsų gebėjimo greitai parduoti nuotraukas. Reikalavimai skiriasi priklausomai nuo svetainės, bet jūs turite turėti visas būtinas teises į parduodamus vaizdus.

Išnuomokite savo laisvą miegamąjį ar butą:

Dar vienas būdas užsidirbti papildomų pinigų yra išnuomoti savo namus ar laisvą miegamąjį atostogų nuomos svetainėse. Būkite pasirengę išleisti šiek tiek pinigų, kad sutvarkytumėte ir prižiūrėtumėte turtą, pakeistumėte namų apyvokos daiktus ir sumokėtumėte paslaugų mokesčius. Be to, itin svarbu prieš pradedant atidžiai peržiūrėti savo nuomos sutartį. Būsto paklausa lemia jūsų sėkmę išnuomoti savo būstą, o tai priklauso nuo vietos, kurioje būstas yra. Mokėjimas paprastai išmokamas praėjus maždaug 24 valandoms po suplanuoto svečio įsiregistravimo laiko, tačiau to mokėjimo apdorojimo laikas priklauso nuo mokėjimo būdo. „PayPal“, „Western Union“ ir „Payoneer“ išankstinio mokėjimo debeto kortelės yra greičiausios galimybės, nes mokėjimas per juos pasirodo per vieną darbo dieną. Privalėsite laikytis visų taisyklių, reglamentuojančių trumpalaikę ar atostogų nuomą jūsų nuosavybėje, įskaitant miesto potvarkius ir taisykles.

Parduokite savo mažai dėvėtus arba dar naujus drabužius:

Nenešiojamų drabužių pardavimas yra greitas būdas užsidirbti pinigų. Naudokite tokias svetaines kaip “Vinted” ar tam tikras grupes “Facebook”, kad surastumėte pirkėjus. Būtinai padarykite aiškias, gerai apšviestas savo drabužių nuotraukas ir tyrinėkite panašias prekes, kad nustatytumėte konkurencingas kainas. Spintos išvalymas gali būti pati sunkiausia dalis, todėl turite tam pasiruošti skirti nemažai laiko. Taip pat daug laiko užims drabužių fotografavimas, nuotraukų ir aprašymų sukėlimas į platformą. Be to, turėsite apgalvoti siuntimo variantus ir nepamiršti prie drabužių kainos pridėti dar ir siuntimo išlaidas.

Parduokite savo senus telefonus ir elektroniką:

Jei nuolat perkate naujus telefonus, greičiausiai turėsite nemažai jau panaudotų, tačiau dar veikiančių telefonų arba kitos elektronikos. Parduokite juos internetinės prekybos svetainėse, “Facebook” paskyroje arba “Facebook” prekybos grupėse. Gali šiek tiek užtrukti, kol nufotografuosite savo norimus parduoti daiktus, ir įkelsite nuotraukas bei aprašymus į prekybos svetaines. Be to, turėsite apgalvoti siuntimo variantus ir nepamiršti prie kainos pridėti dar ir siuntimo išlaidas. Turite žinoti, kad kai kurie pirkėjai gali derėtis dėl kainos, todėl turite apgalvoti ir šį žingsnį, t.y. ar jūs būsite linkę nuleisti savo pinigų sumą. Kai prekė yra parduodama, tada atsiskaitymas yra greitas, nes jums bus sumokėta perdavus mokėjimo rekvizitus. Turite žinoti, kad geriausia parduoti naudotus telefonus, nešiojamus kompiuterius ir kt., kuriems dar turite įsigijimą patvirtinančius dokumentus.

Būkite vaikų auklė vakarui:

Kiekvienas žmogus gali užsidirbti pinigų prižiūrėdamas kitų žmonių vaikus kelias valandas, kai tėvai nori nueiti į kiną, koncertą, restoraną ar kita. Iš lūpų į lūpas perduodama rekomendacija draugų šeimoms yra puikus būdas pradėti, tačiau taip pat galite susikurti profilį “Facebook” ar “Instagram” platformose, kad padidintumėte savo matomumą. Atkreipkite dėmesį į bet kokius specialius įgūdžius, kad taptumėte tinkamesni šiam darbui. Apmokėjimą gaunate, kai baigiate priežiūrą, be to greičiausiai bus taikomas amžiaus cenzas, t.y. turite būti sulaukę 16 metų.

Išnuomokite savo automobilį:

Miesto gyventojai dažnai nesinaudoja savo automobiliais kelias dienas ar savaites. Tas prastovos laikas gali pavirsti papildomais pinigais naudojant automobilių nuomos svetaines, kurios leidžia išnuomoti automobilį kelioms valandoms ar dienoms. Jūsų automobilio paklausa priklauso nuo vietinės rinkos, todėl tai gali užtrukti. Be to, jūsų automobilis turi atitikti tam tikrus reikalavimus, t.y. atitikti techninės priežiūros bei saugos standartus. Taip pat turėsite pasirūpinti, kad automobilis prieš kiekvieną naudojimą būtų išvalytas ir švarus.

Tapkite korepetitoriumi:

Jei jums puikiai sekasi kokia nors mokslo sritis arba dar geriau toje srityje turite aukštąjį išsilavinimą, tada galite pradėti korepetitoriaus darbą. Perduokite savo, pvz., matematikos, gamtos mokslų, užsienio kalbų, žinias moksleiviams ar studentams ir padėkite pasiruošti testams ir egzaminams. Galite dirbti savo namuose arba mokinių namuose, jei gausite jų tėvų pritarimą. Taip pat galite mokyti internetu, naudodami tokias programas, kaip “Skype” ar “Zoom”. Tai, ko imsitės, gali priklausyti nuo jūsų patirties, kompetencijos ir paklausos. Norėdami pradėti, galite susikurti profilį “Facebook” ar “Instagram”, nurodydami kokias paslaugas teikiate. Taip pat galite reklamuoti savo paslaugas vietinėse mokyklose ir bendruomenės centruose. Jūsų sėkmė gali priklausyti nuo jūsų srities, kurioje esate sukaupę žinias ir patirtį, paklausos.

Tapkite pavežėju:

Prisijunkite prie “Uber” ir užsidirbkite pinigų vežiodami keleivius, tačiau nepamirškite atsižvelgti į kuro ir automobilio priežiūros išlaidas. Jums reikia tinkamos būklės automobilio, atitinkančio techninius ir eksploatacinius reikalavimus. Sėkmė priklauso nuo rinkos paklausos, miesto, kuriame planuojate dirbti, dydžio ir pan. Turite žinoti, kad automobilis turi būti su keturiomis durimis, todėl jei turite dvidurį automobilį, greičiausiai negalėsite dirbti šio darbo.

Susiraskite namų prižiūrėtojos darbą:

Jei norite prižiūrėti kieno nors namus, t.y. pašerti naminius gyvūnus, laistyti augalus ir išnešti šiukšles, tapkite namų prižiūrėtoja. Sukurkite savo paslaugų profilį “Facebook”, “Instagram” ar kitoje platformoje ir nurodykite savo teikiamų paslaugų sąrašą. Taip pat gali būti, kad namų savininkas įtrauks papildomų priežiūros darbų, pvz., šuns vedžiojimas. Sėkmė priklauso nuo to, ar yra tokių paslaugų paklausa jūsų vietovėje. Paprastai jums sumoka namo savininkas, kai baigiate savo darbą.

Susiraskite sezoninį darbą:

Norite tik sezoninio darbo, tada galite užsiimti tokiomis veiklomis, pvz., vasarą dirbkite gelbėtoju, skinkite braškes, žiemą kaskite sniegą arba dirbkite mažmeninėje prekyboje tik šventiniu laikotarpiu. Darbdaviai paprastai įdarbina likus mėnesiui ar dviems iki įtempto sezono pradžios, todėl planuokite savo darbus iš anksto. Susikurkite profilį “Facebook”, “Instagram” ir parašykite, kad ieškote tik sezoninio darbo arba peržiūrėkite vietinius skelbimus dėl sezoninių galimybių. Greičiausiai turėsite skirti šiek tiek laiko darbo pokalbiams, todėl turėtumėte stengtis susiplanuoti savo laiką. Sezoniniams darbams įmonės pradeda samdyti prieš mėnesį ar du, todėl ir jūs tada turite pradėti dairytis skelbimų. Dirbdami sezoninį darbą galite tikėtis reguliaraus atlyginimo kas mėnesį arba du kartus per mėnesį. Reikalavimai gali skirtis priklausomai nuo konkretaus darbo, kurie gali apimti minimalų darbuotojo amžių, vairuotojo pažymėjimo turėjimą ir pan.