Priežastys, Kodėl Telefono Baterija Greitai Išsikrauna

Išmanieji telefonai greičiausiai gali atlikti bet kokią funkciją, tačiau vis dar negali pasiūlyti itin ilgo veikimo be įkrovimo. Išsikrovusi telefono baterija tikrai vargina, ypač kai esame ne namuose ir mums reikia išmaniųjų telefonų. Kartais atrodo, kad telefoną reikia krauti gan ilgai, tačiau jis išsikrauna taip pat labai greitai. Galbūt jums kyla klausimas, kodėl taip greitai išsikrauna telefono baterija ir ar galima pailginti jos veikimo laiką.

Telefonas gali greitai išsikrauti, nes:

Yra keletas dalykų, kurie gali išeikvoti jūsų telefono akumuliatorių jums to net nesuvokiant, o juos peržiūrėjus akumuliatorius gali likti pilnas ilgiau. Pateikiame šešias dažniausiai pasitaikančias priežastis, dėl kurių greitai išsikrauna telefono baterija.

Didelis ekrano ryškumas:

Pradėsime nuo vienos iš akivaizdžiausių telefono akumuliatoriaus greito išsekimo priežasčių – ekrano ryškumo. Gali atrodyti patogu, kai ekrano ryškumas yra didžiausias, ypač kai esate lauke, tačiau tai turi didžiulį poveikį akumuliatoriaus veikimui. Be to, kai telefonas yra maksimaliai apšviestas, kai naudojamas šviesos režimas, dar labiau eikvojama baterija. Taigi, jei įmanoma, sumažinkite ekrano ryškumą iki minimumo, kad sutaupytumėte papildomos baterijos energijos. Tačiau pritemdytas ekranas ne visada yra patogus, ypač jei turite silpną regėjimą arba esate stiprios šviesos zonoje. Taigi, ką dar galite padaryti, užuot sumažinę ekrano ryškumą?

Viena iš alternatyvų yra perjungti telefoną ir dažnai naudojamas programas, pvz., “Instagram” ir “Facebook”, į tamsųjį režimą. Tai drastiškai netamsina telefono ekrano, bet pakeičia standartinį baltą telefono meniu ir programų foną į juodą. Nustebsite, kiek tai gali sutaupyti akumuliatoriaus nepakenkiant ryškumui. Be to, galite pasirinkti automatinio prisitaikančio ryškumo funkciją, kuri pagal aplinkos šviesą automatiškai reguliuoja ir telefono ekrano ryškumą.

Veikiančios foninės programos:

Foninės programos iš esmės veikia net tada, kai jų tiesiogiai nenaudojate, pavyzdžiui, kalendoriaus programos. Šios programos stebi arba valdo tam tikrus jūsų telefono aspektus jums nesikišant, o tai, nors ir patogu, gerokai eikvoja bateriją. Be to, jums tikriausiai nereikia daug šių programų, kad veiktų fone, todėl jas galite išjungti. Eikite į nustatymus ir spustelėkite „Įrenginio priežiūra“ („Android“) arba „Baterija“ („iPhone“). Tada turėtumėte matyti akumuliatoriaus optimizavimo parinktį, kuri, jei ji bus suaktyvinta, uždarys visas nereikalingas fono programas. Tai gali sutaupyti nemažai baterijos veikimo laiko, todėl verta suaktyvinti.

Įjungtas “vaizdas vaizde” režimas:

Jei telefone naudojate „YouTube Premium“, „Twitch“ ar panašią programą, galbūt anksčiau naudojote “vaizdo vaizde” režimą. Tai apima bet kokio vaizdo įrašo ar srauto žiūrėjimą mažame ekrano peržiūros laukelyje, kai naudojate kitas programas. Nors tai patogu naudojant kelias programas vienu metu, tačiau galite išeikvoti telefono bateriją. Taigi, galite išjungti “vaizdo vaizde” režimą, eidami į išplėstinius pasirinktos programos nustatymus ir išjungę parinktį “vaizdas vaizde”.

Ryšio palaikymas 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę:

Gali atrodyti beprotiška palaikyti „Wi-Fi“ ar duomenų įjungimą dieną ir naktį, tačiau taip būna. Tai gali gerokai išeikvoti telefono bateriją, nes nuolat gaunate pranešimus, foninius naujinimus ir kt., kai jums jų nebūtinai reikia. Miego metu yra puikus laikas išjungti „Wi-Fi“, o be to tai ne tik netrikdys jūsų miego, tačiau ir tausos telefono bateriją. Žinoma, galite tiesiog perjungti telefoną į “lėktuvo režimą”, tačiau tada galite praleisti svarbų skambutį. Jei dėl to nerimaujate, tada galite išjungti „Wi-Fi“ ryšį ir mobiliuosius duomenis, kad vis tiek galėtumėte priimti telefono skambučius. Tai galite padaryti įėję į savo telefono „Wi-Fi“ ir „Mobile Data“ nustatymus ir išjungę abu.

Sena telefono baterija:

Kartais ne programa ar nustatymas turi įtakos telefono akumuliatoriaus veikimo laikui, o pati baterija. Kaip ir visi daiktai, taip ir telefonai sensta, o tuo pačiu metu sensta ir telefono baterija. Bėgant metams jūsų telefono baterija nebebus tokia gera, kaip anksčiau. Maždaug po dvejų ar trejų metų, priklausomai nuo telefono modelio, jūsų telefono baterija nebegalės pasiekti savo pirminės maksimalios talpos, todėl telefonas gali greitai išsikrauti. Taigi, ką šiuo atveju galima padaryti? Pirmas ir akivaizdžiausias variantas yra baterijos keitimas. Paprastai tai yra daug pigiau nei visiškai pakeisti išmanųjį telefoną, be to, gali greitai ir lengvai išspręsti akumuliatoriaus išsekimo problemą.

Vietos stebėjimo programos:

Yra daugybė programų, kurios gali sekti jūsų buvimo vietą, pvz., „Google“ žemėlapiai. Šis nuolatinis vietos stebėjimas reikalauja baterijos energijos, todėl gali sumažinti jūsų telefono akumuliatoriaus veikimo laiką. Taigi, kaip to galima išvengti? Lengviausias būdas yra išjungti vietos stebėjimo programą ir telefono buvimo vietos sekimą, o tai galima padaryti telefono išskleidžiamajame meniu arba nustatymuose per parinktį „Vieta“. Tačiau, jei norite, kad tam tikros programos, pvz., saugos ar navigacijos, ir toliau stebėtų jūsų buvimo vietą, galite atskirai išjungti vietovės stebėjimą kiekvienos programos nustatymų skiltyje „Leidimai“. Tai darydami galite šiek tiek užtrukti, bet galėsite visiškai valdyti, kurios programos turi prieigą prie jūsų vietos realiuoju laiku ir kurios neturi.

Naudokite tik originalų įkroviklį:

Naudokite originalų kroviklį, su kuriuo telefonas buvo parduotas. Įkraunant telefoną su originaliu krovikliu bus didesnė tikimybė, kad baterija pasieks optimalią talpą. Tai taip pat gali padėti padidinti telefono įkrovimo greitį. Be to, pravartu patikrinti, kurios programos naudoja daugiausiai akumuliatoriaus energijos. Tai galima padaryti telefono nustatymų skiltyje „Akumuliatorius“, o jų leidimų ar naudojimo apribojimas gali būti labai naudingas jūsų telefono baterijos veikimo laikui.