Kaip Išnaikinti Dėles Tvenkinyje?

Daugumoje tvenkinių tam tikru momentu atsiranda dėlių ir kol jų yra nedaug, jos neturėtų būti problema. Tačiau, jei jų priviso daug ir dar jūs turite vaikų, kurie mėgsta taškytis tvenkinyje, tada dėlės jau gali būti problema. Jūs tikrai nenorite rizikuoti ir turite iš tvenkinio pašalinti kraują siurbiančius padarus. Pateikiame keletą efektyvių patarimų, kaip išnaikinti dėles ir prižiūrėti tvenkinį.

Patarimai, kaip išnaikinti dėles:

  • Neskubėkite pirkti chemikalų:

Rinkoje rasite daugybę produktų, kurie žada nužudyti tvenkinio dėles. Dauguma jų daro tai, kas parašyta ant etiketės, tačiau turi nemalonų šalutinį poveikį. Chemikalai sutrikdo cheminių medžiagų pusiausvyrą vandenyje, todėl žuvims jie yra nesveika. Kartais jie netgi nugaišina žuvis bei augalus ir pridaro daug žalos. Faktas tas, kad jie nėra beveik tokie pat veiksmingi kaip dumblius naikinantys produktai, todėl juos reikia naudoti atsargiai. Geriau pašalinti dėles natūraliai ir stengtis, kad jos nesiveistų.

  • Išvalykite tvenkinį:

Dėlės klesti tvenkinio apačioje esančiuose purvuose ir šiukšlėse. Norėdami kovoti su jomis, pradėkite šalinti jų buveinę. Jūs galite naudoti ežero piktžolių grėblius, kad pašalintumėte piktžoles ir dumblius, suirusius lapus ir visas kitas tvenkinyje plaukiojančias organines šiukšles. Kai baigsite, pridėkite į tvenkinį naudingų bakterijų, kurios laikui bėgant suvalgys liekanas.

  • Sunaikinkite dėles:

Turėsite paaukoti vieną ar dvi kavos skardines ir padaryti dėlės dydžio skylutes skardinės šonuose. Įsitikinkite, kad viduje paliekate aštrių skardinės šonų ir įdėkite žalios kepenų ar vištienos mėsos. Tokius padarytus spąstus padėkite sekliame vandenyje ir palaukite dieną ar dvi. Tada išimkite skardinę iš vandens ir išnaikinkite dėlės, kurios bus viduje. Pakartokite šį veiksmą tiek kartų, kiek reikia. Be to, nepamirškite, kad bet kokios žuvys, didesnės nei dėlės, paprastai bandys suvalgyti jas.

  • Neleiskite dėlėms vėl veistis:

Dažnai valykite tvenkinį, bent kartą per sezoną, išskyrus žiemą. Pirkdami tvenkinio augalus ir prieš sodindami keletą dienų palaikykite juos balinančiame vandenyje, kad pašalintumėte dėlės ir kitus parazitus. Neperšerkite žuvų – jei tai padarysite, jos pripildys tvenkinį savo „šalutiniais produktais“ ir puoselės dėles bei dumblius. Niekada neužpildykite tvenkinio vandeniu, kurį imate iš nešvarių šaltinių.

  • Sunaikinkite dėlės iš pagrindų:

Nepaprastai nešvariuose tvenkiniuose dėlių gali būti tiek daug ir įžūlių, kad jas reikia reikia išnaikinti. Norėdami išnaikinti dėlės, ištuštinkite tvenkinį, pašalinkite žuvis ir augalus, nuvalykite purviną dugną slėginiu valikliu ir nuplaukite praskiestu balikliu. Savaitę laikykite augalus balintame vandenyje, o žuvis – rezervuare. Tada pripildykite tvenkinį švariu vandeniu ir pridėkite augalų bei žuvies. Jei dėlės vis tiek išlieka, gali būti, kad nepakankamai vėdinate.