TOP 10 Kraupūs Siaubo Filmai

Siaubo filmų istorija ilga ir sudėtinga, tačiau jos ištakas galime atsekti nuo vokiečių ekspresionizmo, kuris akcentavo tokias temas kaip nerimas, kaltė, nuodėmė ir moralinis išsigimimas. Šioje epochoje filmų kūrėjai naudojo šešėlius, kad sukurtų nerimą keliančią atmosferą, kuri persekios žiūrovus dar ilgai po to, kai jie palieka teatrą. Siaubo filmai taip pat yra populiarus ir kino žanras. Jie dažnai apibrėžiami kaip filmai, sukeliantys žiūrovo baimę naudojant įtampą, smurtą ir kitus baisius elementus. Siaubo filmai gali būti skirstomi į skirtingus požanrius, atsižvelgiant į jų bendrą nuotaiką ir toną. Jie apima:

  • Žudikiški siaubo filmai, kuriems dažnai būdinga tai, kad žudikas persekioja ir vieną po kito nužudo grupę žmonių, dažniausiai paauglius.
  • Psichologinis siaubas – dažnai susijęs su pagrindinio veikėjo proto suirimu, kai jie suvokia kokią nors siaubingą tiesą apie save ar savo praeitį.
  • Antgamtinis siaubas, kuriame yra piktos jėgos iš kito pasaulio, kurios įsiveržia į žmonių pasaulį.
  • Gotikinis siaubas – dažniausiai vykstantis sename tamsiame name ar pilyje, kuriame gyvena vaiduokliai ar demonai.
  • Sutvėrimų siaubas – dažniausiai įvairūs padarai bando nužudyti žmones dėl maisto arba keršto prieš žmoniją už netinkamą elgesį ar nepriežiūrą.

Pateikiame jums iš ties kraupių siaubo filmų sąrašą, o kai kurie iš jų turi net po keletą dalių. Taigi, mėgaukitės žiūrėdami!

Kraupių siaubo filmų sąrašas:

1. “Tūnąs Tamsoje” – “Insidious”, 2010 – 2018 m.:

“Tūnąs Tamsoje” filmų serija turi keturias šio filmo dalis. Apsigyvenę naujuose namuose su trimis vaikais Joshas (akt. Patrick Wilson) ir Renai (akt. Rose Byrne) ima kurti naują gyvenimą. Tačiau vyriausias sūnus nukrenta nuo kopėčių ir patenka į komą. Ištisus mėnesius gydytojai negali suprasti, kas berniukui yra negerai, nes neranda jokių galvos traumos požymių. Negavę atsakymų, tėvai parsiveža sūnų namo pasveikti, tačiau ima dėtis keisti įvykiai – nuo šešėlinių figūrų iki vaiduoklių. Šeima greitai sužino, kad jų namuose vykstanti paranormali veikla yra susijusi su paslaptinga jų sūnaus koma.

2. “Tas” – “It”, 2017 m.:

Pasiruoškite daugiau niekada nekelti kojos į cirką. Šioje 2017 m. Stepheno Kingo romano ekranizacijoje išskirtinis raudonas balionas iš klouno nėra draugiškas gestas. Istorija vyksta devintojo dešimtmečio pabaigoje Derio mieste, Meino valstijoje, kur maži vaikai vienas po kito ima dingti. Kai grupė paauglių tampa baisaus klouno liudininkais, jie susivienija, kad sunaikintų formą keičiantį monstrą, grobiantį vaikus mažame miestelyje.

3. “Jis tave seka” – “It follows”, 2014 m.:

19-mečiui Jay ruduo turėtų būti susijęs su mokykla, berniukais ir savaitgaliais prie ežero. Tačiau po iš pažiūros nekalto seksualinio susitikimo jį kankina keistos vizijos ir neišvengiamas jausmas, kad kažkas jį seka. Susidūrę su šia našta, Jay ir jo draugai turi rasti būdą, kaip pabėgti nuo siaubo, kuris, atrodo, atsilieka vos keliais žingsniais. Be to, šio filmo garso takelis yra tikras šedevras.

4. “Įsileisk mane” – “Let Me In”, 2010 m.:

Los Alamos, Naujojoje Meksikoje, dvylikametis Ovenas yra vienišas ir atstumtas berniukas, kuris mokykloje patiria patyčias. Namuose Ovenas svajoja atkeršyti tiems berniukams, kurie iš jo tyčiojasi. Jis susidraugauja su savo dvylikamete kaimyne Abby, kuri tik naktį pasirodo jų pastato žaidimų aikštelėje. Tuo tarpu Abby tėvas yra ieškomas serijinis žudikas, kuris išsiurbia savo aukų kraują, kad aprūpintų Abby, kuri iš tikrųjų yra vampyrė. Abby pataria Ovenui kovoti su besityčiojančiais berniukais, tačiau netrukus jis sužino, kad ji yra vampyrė, ir jaučia mergaitei baimę bei meilę. Tuo tarpu policijos pareigūnas tiria žmogžudysčių bylas, manydamas, kad tai šėtoniškas kultas.

5. “Klyksmas” – “Scream”, 1996 m.:

Praėjus metams po motinos mirties, Sidney Prescott (akt. Neve Campbell) ir jos draugai pradėjo patirti keistus telefono skambučius. Vėliau jie sužinojo, kad skambina pamišęs serijinis žudikas, vilkintis balta veido kauke ir dideliu juodu chalatu, ieškantis keršto. Jo telefono skambučius paprastai sudaro daug klausimų, kurių pagrindinis yra: koks tavo mėgstamiausias siaubo filmas? Žudikas nusitaiko į merginą ir jos draugus naudodamas siaubo filmus kaip mirtino žaidimo dalį.

6. “Kruvinos skerdynės Teksase” – “Texas Chainsaw Massacre”, 2022 m.:

Kai grupė jaunų socialinių tinklų influencerių ir gurmanų keliauja į Teksaso vaiduoklių miestą, jie atvyksta šviesiomis akimis ir pasiruošę užfiksuoti turinį. Vienišą miestelį siekiančios paversti socialinės žiniasklaidos rojumi, grupės planai sutrinka, kai pasirodo padaras su odos kauke (ang. Leatherface). Jis tuoj pat patenka į savo kruviną praeitį, kai medžioja jauną minią, kuri sutrikdo jo slėptuvę.

7. “Išvarymas” – “The Conjuring”, 2013 m.:

1971 m. šeima persikelia į Rodo salos sodybą, tikėdamasi naujos pradžios. Prieš jiems įsitvirtinus, paranormali veikla išjuokia naujus gyventojus ir veda juos į beprotybę. Trokšdami atsakymų, jie kviečiasi žymius paranormalių reiškinių tyrėjus Edą ir Lorraine Warren (akt. Patrick Wilson ir Vera Farmiga). Pasitelkus Warren dvasinę jėgą šeima atranda persekiojančią kadaise idiliškos sodybos istoriją.

8. “Pražūtingas rūkas” – “The Mist”, 2007 m.:

Kai galinga audra sunaikina jų namus Meine, Davidas (akt. Thomas Jane) ir jo sūnus Billy (akt. Nathan Gamble) turi vykti į miestą pasiimti maisto atsargų. Kai jie pasiekia prekybos centrą, įslenka tirštas rūkas ir paslepia viską, ką mato. Parduotuvėje įstrigusi nepažįstamų žmonių grupė turi susiburti, kad išgyventų. Tačiau paslaptingas rūkas nėra vienintelis tykantis pavojus, nes mirtinos būtybės atsiskleidžia lauke.

9. “Ritualas” – “The Ritual”, 2017 m.:

Šis filmas pasakoja apie susivienijusių kolegijos draugų kelionę į Švedijos mišką, tačiau jie nežino, kad laukia beprotybė ir siaubas. Vienam iš jų susižalojus nebelieka nieko kito, kaip tik kirsti mišką, kad pora valandų greičiau atvyktų į namelį. Per siautulingą audrą jie nakvojo baisiame, apleistame name. Jų laukia dalykai, kurių jie niekada nesitiki iš šios tariamai jungiančios kelionės.

10. “Anabelė” – “Annabelle”, 2014 – 2019 m.:

Tai yra filmų serija, kurią sudaro trys dalys. Johnas Formas surado tobulą dovaną besilaukiančiai žmonai Miai – gražią, retą vintažinę lėlę, grynai balta vestuvine suknele. Tačiau Mia džiaugiasi Annabelle neilgai. Vieną siaubingą naktį į jų namus įsiveržia šėtoniškojo kulto nariai, kurie žiauriai užpuola porą. Išlietas kraujas ir siaubas nėra viskas, ką jie palieka. Kultistai užbūrė lėlę – jie padarė lėlę tokią piktavališką, kad nieko, ką jie iki šiol padarė šeimai, neprilygs siaubui, kuris dabar yra lėlėje Annabelle.