Kaip Dengti Stogą Bitumine Danga?

Bituminė stogo danga – tai yra dangos tipas, gaminamas mirkant stiklo ar celiuliozės pluoštą bitumo masėje. Šis dangos tipas yra nepralaidus garams ir skirtas lanksčiai apsauginei dangai sukurti. Be to, bituminės dangos lankstumui ir apsaugai nuo garų bei vandens įtakos gali turėti polimero klasė bei pluošto sutvirtinimas. Bituminė danga gali būti prilydoma prie stogo konstrukcijos arba tvirtinama mechaniškai specialaus įrankio pagalba bituminių čerpių ar bituminio šiferio pavidalu. Bituminių čerpių stogo danga yra laikoma ilgalaike, nes ant stogo konstrukcijos galima kalti net keletą čerpių sluoksnių. Šio tipo danga yra geriausias pasirinkimas esant įvairiems nuolydžiams, sudėtingos konstrukcijos ir didelio ploto stogams.

Stogo dengimas bitumine danga:

Nors dengimas gali skirtis priklausomai nuo prekės ženklo, įprastas procesas išlieka labai paprastas. Stogo dengimas bitumine danga visais atvejais – tiek ją prilydant, tiek tvirtinant įrankiu – yra greitas ir nesudėtingas procesas. Šiam procesui nereikia specialių įrankių ir didelės patirties, tačiau reikia atsižvelgti į keletą svarbių aspektų:

  • Bituminę dangą reikia rinktis pagal stogo nuolydį:

Tai reiškia, kad ne visos rūšies bituminė danga gali būti naudojama ant kiekvieno namo stogo. Kai kurios bituminės čerpės yra skirtos stogams, kurie yra bent su 15° šlaitu. Kitos rūšies bituminės čerpės gali būti naudojamos su mažesniu stogo nuolydžiu. Yra itin svarbu pasirinkti tinkamas bitumines čerpes, nes tik tokiu atveju jos tarnaus ilgiau ir patikimiau. Stogo dangai rekomenduojama netaupyti, todėl jei norite kokybiškos ir nebrangios dangos, tokiu atveju stogo dangą įsigykite iš www.borga.lt.

  • Būtina pradinė juosta:

Kad stogo konstrukcija nebūtų veikiama vandens ir drėgmės, būtina naudoti pradinę juostą. Ši juosta yra svarbi tam, kad priekinė čerpių eilė nebūtų nulupta vėjo ir ant stogo konstrukcijos nepatektų vandens. Pradinę bituminę juostą reikia tvirtinti palei visą stogo karnizą.

  • Būtina pritvirtinti laštakius:

Laštakiai atlieka daug svarbių funkcijų – pirmiausiai apsaugo nuo vabzdžių prasiskverbimo po bituminių čerpių stogo konstrukcija, nepraleidžia vėjo pučiamo lietaus po stogo kraštu, nukreipia lietaus vandenį į latakus ar ant žemės. Laštakis turi būti dedamas palei stogo karnizą po pirmu bituminių čerpių sluoksniu.

  • Neiškiškite per daug pirmo bituminių čerpių sluoksnio:

Pirmas bituminių čerpių sluoksnis turi išsikišti per karnizą maždaug 6 – 10 mm. Jei išsikiša daugiau, vėjas gali atplėšti pirmą sluoksnį, jei mažiau – ant stogo konstrukcijos gali patekti vandens.

  • Būtinas paklotas bituminėms čerpėms:

Šis paklotas įtakoja stogo dangos ilgaamžiškumą ir atsparumą įvairioms oro sąlygoms. Paklotas ant stogo konstrukcijos turi būti montuojamas tik vienu sluoksniu.

  • Bituminės dangos dengimas:

Bituminės čerpės turi būti klojamos nuo stogo karnizo į viršų sluoksniuojant, kad būtų sudarytas drenažas vandeniui nubėgti. Viena bituminė čerpė turi būti tvirtinama bent keturiomis vinimis, kad tvirtai laikytųsi. Čerpių vinys turi būti kalamos taip, jog sekanti čerpių eilė jas uždengtų ir tokiu būdu jos išliktų sausos.

Be to, bituminė danga taip pat tinka dengti sienoms, tik tokiu atveju turite išsirinkti tinkamą jų tipą – savilipes bitumines čerpes. Be to, sienų danga turi ir kitų dangos pasirinkimų, pvz., skardinė sienų danga.