Kaip Gaminamos Paveikslų Reprodukcijos?

Įsivaizduokite, kad jūsų mėgstamiausi meno šedevrai, kainuojantys nemenkas pinigų sumas, gali būti jūsų gyvenimo dalis ir netgi kabėti jūsų namuose. Jums nereikia kiekvieną kartą apsilankyti meno galerijoje, kai norite juos pamatyti. Meno kūrinių reprodukcijos dėka Jūs galite turėti šį klasikinį meną savo namuose ar biure ir taip pasidalinti savo menine vizija ir skoniu su šeima, draugais, kolegomis ir klientais. Galite atgaivinti savo miegamąjį, svetainę ar koridorių Claude Monet, Gustav Klimt, Vincent Van Gogh, Pierre Renoir, Paul Cezanne, William Bouguereau ar kitų menininkų darbais. Sakysite, kaip tai įmanoma? Mes sakome, kad įmanoma! Jums tereikia įsigyti Jūsų mėgstamo meno kūrinio reprodukciją.

Kas yra reprodukcija ir kaip ji gaminama?

Reprodukcijos – tai yra kažkokio originalaus vaizdo kopijos, tačiau jos daromos gana skirtingai. Jos gali būti kaip:

  • Antspaudai, t.y. menininko kruopščiai po vieną padarytos kopijos;
  • Reprodukcijos, t.y. kopijos, pagamintos mechaniškai, dažniausiai greitai ir dideliais kiekiais, nedalyvaujant dailininkui.

Reprodukcijos jau seniai gaminamos ofsetinės litografijos būdu, t.y. naudojant dideles, brangias spausdinimo mašinas, kad būtų galima greitai ir dideliais kiekiais kopijuoti, tiesiogiai neįtraukiant menininko. Šiais laikais kai kurie menininkai kopijuoja įprastais biuro kopijavimo aparatais, nes taip yra pigiau.

Reprodukcijos – antspaudai:

Jei reprodukcijos yra gaminamos kaip antspaudai, tokiu atveju yra samdomi kvalifikuoti menininkai tam, kad sukurti muziejinės kokybės puikių paveikslų reprodukcijas. Tokioms reprodukcijoms reikia originalios tekstūros, teptuko potėpių ir itin kruopštaus dėmesio detalėms. Tik tokiu atveju reprodukcijos beveik nesiskiria nuo originalų. Antspaudai yra ruošiami po vieną, o prieš pasirašydamas ir siūlydamas parduoti, atidus menininkas patikrina kiekvieną, kad įsitikintų, ar jis atitinka standartus. Tam tikrame spaudinių rinkinyje yra nedideli skirtumai tarp vienos ir kitos kopijos. Dauguma skirtumų atsiranda dėl to, kad kiekvienas toks atspaudas apima rankines procedūras.

Reprodukcijų gamyba:

Reprodukcijos dažniausiai yra daromos ribotais tiražais, t.y. fiksuotas vaizdų skaičius ir ne daugiau. Jei, tarkime, padaroma penkiasdešimt konkretaus vaizdo kopijų, tiražas yra 50. Paprastai menininkas kiekvieną kopiją pasirašo ir sunumeruoja 1/50, 2/50 ir pan., tradiciškai pieštuku, o tai padeda signalizuoti, kad parašas ir numeracija nebuvo atlikta mechaninėmis priemonėmis. Kiekvienos kopijos pasirašymas ir numeravimas suteikia pirkėjui tam tikrą garantiją, kad menininkas asmeniškai peržiūrėjo ir patvirtino kiekvieną egzempliorių. Jau tapo plačiai paplitusi praktika pasirašyti ir sunumeruoti reprodukcijas vienodai, t.y. tokiu atveju pasirašymas nereiškia, kad menininkas iš tikrųjų prisidėjo prie kopijos kūrimo. Tai  tik reiškia, kad menininkas peržiūrėjo kiekvieną kopiją ir kad parduodamų kopijų skaičius ribojamas iki nurodyto leidimo dydžio. Sąvoka „atviras leidimas“ reiškia, kad kopijų, kurios bus pagamintos, skaičius neribojamas, todėl šiuo atveju kopijų numeravimas būtų tiesiog beprasmis.