Kaip Reguliuojasi Plastikinės Durys?

Plastikinių durų viena didžiausių naudų yra ta, kad jas paprastai yra gana lengva sureguliuoti. Jei jums reikia atlikti nedidelius horizontalius, vertikalius ar gylio reguliavimus, dažniausiai tereikia pasukti šešiakampį veržliaraktį atitinkamose durų vyrių angose. Galite atlikti panašų procesą ir tam, kad pataisytumėte kreivas duris, kurios atsidaro ar užsidaro liesdamos grindis. Taip pat galite šiek tiek pakoreguoti smūgio plokštę ant durų staktos, kad dar labiau pagerintumėte fiksavimą.

Horizontalių, vertikalių ar gylio reguliavimų atlikimo eiga:

Pasiekite kiekvieno vyrio reguliavimo angą:

Peržiūrėkite gamintojo vadovą, kad nustatytumėte, ar plastikinių durų vyriai turi 1 ar daugiau reguliavimo angų, kurios paprastai yra šešiakampės. Gali tekti nuimti apsauginį dangtelį, esantį ant kiekvieno vyrio, kad atidengtų reguliavimo angos. Reguliavimo angos leidžia šiek tiek pakeisti horizontalią, vertikalią durų padėtį ir gylį. Kai kurie durų modeliai turi 1 angą kiekvienam vyriui, kad būtų galima atlikti visus 3 reguliavimus vienu metu. O kiti durų modeliai turi 2 arba 3 angas kiekvienam vyriui, kad galėtumėte juos reguliuoti atskirai. Kai kurių durų modelių atveju, norint nuimti reguliavimo angos dangtelius, gali tekti pirmiausia atidaryti duris ir šiek tiek atsukti varžtus. Tie varžtai laiko kiekvieną vyrį prie durų rėmo. Jei jūsų durų vyriuose nėra reguliavimo angų, kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte patarimų, kaip sureguliuoti duris.

Pasirinkite šešiakampį veržliaraktį, kuris tinka reguliavimo angoms:

Daugelyje plastikinių durų modelių reguliavimui naudojami šešiakampiai veržliarakčiai. Naudokite šešiakampį veržliaraktį, kurį gavote kartu su durimis, arba nusipirkite įvairaus dydžio šešiakampių veržliarakčių rinkinį. Įsitikinkite, kad pasirinkto veržliarakčio galvutė tvirtai priglunda prie skylės sienelių.

Pasukite šešiakampį veržliaraktį pagal arba prieš laikrodžio rodyklę:

Priklausomai nuo durų reguliavimo, turėsite pasukti veržliaraktį pagal laikrodžio rodyklę arba prieš laikrodžio rodyklę. Pradėkite atlikdami 1 – 2 pilnus pasukimus ir stebėkite, kiek pasukate. Jei jūsų duryse yra tik 1 reguliavimo anga kiekvienam vyriui, kuri valdo visus nustatymus, susisiekite su gamintoju. Tokiu būdu nustatysite tiksliai, kuris plyšys valdo kurį reguliavimą.

  • Norėdami sureguliuoti duris horizontaliai, pasukite pagal laikrodžio rodyklę, kad durys būtų arčiau skląsčio pusės. Jei norite, kad durys būtų arčiau vyrių pusės, sukite prieš laikrodžio rodyklę.
  • Norėdami sureguliuoti duris vertikaliai, pasukite pagal laikrodžio rodyklę, kad pakeltumėte duris, ir prieš laikrodžio rodyklę, kad nuleistumėte duris.
  • Norėdami sureguliuoti durų gylį, pasukite pagal laikrodžio rodyklę, kad jos būtų giliau į durų rėmą. Arba pasukite prieš laikrodžio rodyklę, kad šiek tiek išstumtumėte iš durų rėmo.

Tuo pačiu būdu sureguliuokite visus durų vyrius:

Pavyzdžiui, jei jums reikia šiek tiek pakelti duris rėme, pasukite vertikalią skylę, ant kiekvieno durų vyrio, pagal laikrodžio rodyklę 1 pilną apsisukimą. Arba, jei jums reikia stumti duris link rėmo pusės, pasukite horizontalią skylę, ant kiekvieno durų vyrio, prieš laikrodžio rodyklę 1 pilną apsisukimą. Atliekant vienodus visų vyrių reguliavimus, spaudimas jiems visiems išlieka vienodas. Tai pagerins jūsų durų ilgaamžiškumą ir našumą. Daugelyje plastikinių durų yra 3 arba 4 vyriai. Pradėkite nuo vieno ar dviejų pilnų pasukimų, tada prireikus atlikite papildomus koregavimus.

Patikrinkite duris ir, jei reikia, reguliuokite jas toliau:

Pažiūrėkite, ar tarpas tarp durų ir rėmo yra mažas. Tada atidarykite ir uždarykite duris ir pažiūrėkite, ar jos laisvai juda ir saugiai užsifiksuoja. Jei taip, uždarykite reguliavimo lizdus, ​​jei jūsų modelis turi tokius dangtelius, nes pabaigėte darbą. Jei dar reikia kažkur reguliuoti, atlikite tuos pačius veiksmus. Tada dar kartą patikrinkite ir, jei reikia, sureguliuokite dar kartą tol, kol rezultatas bus tobulas.

Sureguliuokite smūgio plokštę, kad pagerintumėte fiksavimą:

Raskite 2 varžtų, tvirtinančių smūgio plokštę, galvutes:

Naudojant bet kokias plastikines duris, smūgio plokštė yra durų staktos skląsčio pusėje. Ji yra pagaminta iš plieno ar kito tvirto metalo ir turi 1 ar daugiau angų, kurios priima durų skląstį ir bet kokį užraktą. Smūgio plokštė beveik visada tvirtinama 2 varžtais: vienas viršuje, kitas apačioje.

  • Atidarykite duris, kad galėtumėte rasti ir pasiekti smūgio plokštę ant staktos. Ant kai kurių durų gali būti 2 smūgio plokštės – viena skirta durų skląsčiui, o kita – užraktui. Tokiu atveju abi plokštes sureguliuokite vienodai.

Paimkite atsuktuvą arba šešiakampį veržliaraktį, kuris atitinka varžtų galvutes:

Dauguma smūgio plokščių laikomos tvirtai su kryžminėmis arba skersinėmis galvutėmis. Tačiau kai kurioms plastikinėms durims gali būti naudojami varžtai su šešiakampiu įspaudu varžto galvutėje. Šiuo atveju šešiakampis veržliaraktis yra tinkamas įrankis. Jei jūsų durys buvo su šešiakampiu raktu, naudokite jį. Priešingu atveju ieškokite šešiabriaunių veržliarakčių įrankių rinkinio parduotuvėje. Įsitikinkite, kad jūsų atsuktuvas arba šešiakampis veržliaraktis tvirtai priglunda prie varžtų galvučių įdubų.

Atsukite varžtus, kol smūgio plokštelė gali šiek tiek judėti:

Paprastai, jei atsuktuvu arba šešiakampiu veržliarakčiu atsukate abu varžtus 1 – 2 kartus prieš laikrodžio rodyklę, smūgio plokštė gali būti laisvai reguliuojama. Jei reikia, šiek tiek atlaisvinkite varžtus, tačiau jų visiškai neišsukite. Visada atminkite – pasukimas pagal laikrodžio rodyklę priveržia varžtą, o pasukimas prieš laikrodžio rodyklę jį atlaisvina.

Stumkite smūgio plokštę į priekį arba atgal, priklausomai nuo jūsų poreikių:

Jei galite judinti duris, kai jos tvirtai užfiksuotos, stumkite smūgio plokštę priešinga kryptimi, nei durys atsidaro maždaug 0,25 cm. Jei turite stumti ar traukti duris, kad jos užsifiksuotų, stumkite smūgio plokštę ta pačia kryptimi, kuria durys atsidaro. Smūgio plokštelės angos, kuriose yra varžtai, turi būti pailgos formos. Tokiu atveju galima šiek tiek patikslinti padėtį, visiškai neišimant varžtų ir negręžiant naujų skylių.

Priveržkite varžtus ir patikrinkite, kaip gerai užsifiksuoja durys:

Sukite varžtus pagal laikrodžio rodyklę, kol jie užsifiksuos, bet ne iki galo. Uždarykite duris ir pažiūrėkite, kaip gerai jos užsifiksuoja. Jei reikia papildomo sureguliavimo, atidarykite duris, atsukite varžtus ir, jei reikia, pastumkite smūgio plokštę į priekį arba atgal. Kai baigsite, visiškai priveržkite varžtus. Jei durys vis tiek netinkamai užsifiksuoja ir jūs sureguliavote smūgio plokštę iki galo, galite nuimti smūgio plokštę. Tada išgręžkite naujas varžtų skyles, kurios yra tik į priekį arba atgal, bet ne persidengiančios. Galiausiai ir vėl įdėkite plokštę į naują vietą.