Sfinkso katės yra ištikimos ir kupinos meilės savo šeimininkams, todėl dažnai jas galima pastebėti sekančias paskui juos arba besiglaudžiančias prie jų. Nors beveik visada mieliau glaustosi, sfinksai yra išskirtinai aktyvios katės, todėl šios katės mielai pramogauja ištisas valandas. Be to, kai kurioms katėms gali patikti turėti bičiulį, todėl jei didžiąją dienos dalį esate toli nuo namų, galbūt norėsite turėti dvi sfinkso kates. Sfinksai taip pat sutaria su kitais augintiniais, todėl galite būti ramūs, jei namuose turite kitą gyvūną. Nepaisant beplaukės išvaizdos, sfinkso priežiūra yra svarbus aspektas. Taigi, išsiaiškinkime, kaip reikia prižiūrėti šią katę ir į ką būtina atkreipti dėmesį.
Sfinkso Katino Priežiūra: Maudymas Ir Mityba
Sfinkso maudymas:
Kadangi sfinksų katės neturi kailio, todėl negali įsisavinti kūno riebalus. Dėl šios priežasties sfinksų kačių odą reikia reguliariai tvarkyti, kad išlaikytumėte sveiką riebalų balansą ir išvengtumėte odos problemų bei riebalų dėmių ant baldų. Privaloma maudyti sfinkso katę bent kartą per savaitę, kad pašalintumėte riebalų sankaupas nuo odos, todėl reikia šveisti odą tarp gausybės raukšlių. Sfinkso katės gali atrodyti be plaukų, tačiau iš tikrųjų jos yra padengtos labai plonu, tarsi zomšiniu, kailiu. Rinkitės švelnius kačių šampūnus, kuriuose nėra muilo ir kurie pagaminti iš natūralių ingredientų, tokių kaip kokosų aliejus.
Kai baigsite maudyti sfinksus, svarbu juos greitai nusausinti minkštu, šiltu rankšluosčiu, kad oda nepradėtų skilinėti. Taip pat nepatartina per dažnai maudyti sfinksų, nes tai išsausins jų odą. Be to, sfinkso katės yra linkusios į ausų infekcijas, todėl savininkai turi būti atidūs, kad ausys būtų švarios. Turite pašalinti ausų vaško perteklių. Taip pat turite atidžiai stebėti savo katės letenas, nes ten gali kauptis nešvarumai ir sukelti infekcijas. Jas reikia valyti kartą per savaitę.
Sfinkso dieta ir mityba:
Sfinksų katės valgys viską, ką jiems pasiūlysite, tačiau turėtumėte atkreipti ypatingą dėmesį į jų mitybą. Sfinksų katės turi greitą medžiagų apykaitą ir jautrią virškinimo sistemą, todėl idealiai tinka valgiai mažais kiekiais bei reguliariais intervalais visą dieną. Sausas kačių maistas išvalo jų dantis ir saugo dantenas, tačiau turite įsitikinti, kad sfinksas turi priėjimą prie vandens. Šiai katei būtinas vanduo po valgio, kad išvengtų dehidratacijos. Taip pat jai galite pasiūlyti kietesnių kačių kramtukų, kuriuos rasite vietinėje specializuotoje naminių gyvūnėlių parduotuvėje. Jie puikiai tinka sveikoms dantenoms skatinti. Ekspertai siūlo keisti maisto racioną su žaliavomis žuvimis, tokiomis kaip tunas ar sardinės, be priedų. Taip pat galite duoti ir šlapio konservuoto kačių maisto.
Sfinkso priežiūra:
Šias kates reikia apsaugoti nuo šalto oro ir saulės. Dėl sfinksų kačių neplaukuotumo, jos lengviau sušąla. Yra daugybė variantų, kaip išlaikyti šias kates šiltas, pvz., katės drabužiai, pagaminti iš minkštųjų audinių. Jie gali išlaikyti jūsų katės šilumą nedirgindami jos odos, tačiau drabužiai sugeria odos riebalus. Dėl šios priežasties juos reikia skalbti gana dažnai. Taip pat prekyboje yra kačių lovų, pvz., šildomų, kuriose katės gali jaustis šiltai. Jei jūsų namuose ypač šalta, galite iš anksto pašildyti kačių lovas tokiais daiktais kaip mikrobangų krosnelėje šildomos šildymo pagalvėlės. Taip pat verta paminėti, kad sfinksų kačių nereikėtų leisti į lauką. Šios katės turi problemų, susijusių su temperatūros reguliavimu šaltu oru. Be to, sfinksų kailio trūkumas reiškia, kad jie labiau linkę nudegti saulėje.