Alaus Tortas: Kaip Padaryti?

Šiais laikais įvairiausiomis progomis žmonės ieško alternatyvų paprastam tortui, o ypač kai vakarėlio šeimininkas mėgsta alų. Šis alaus skardinių tortas gali būti puikus būdas pradžiuginti žmogų, kuris nėra didelis konditerijos gerbėjas, ir labiau mėgsta alų. Tai yra puiki gimtadienio staigmena ir alternatyvus gimtadienio tortas alaus mėgėjui. Greičiausiai jau esate matę tuos unikalius alaus skardinių pyragus ir galbūt artėja draugo gimtadienis. Todėl jei jūs galvojate, kaip pasigaminti pačiam tą paprastą alaus skardinių pyragą, mes jums padėsime.

Norint pasigaminti alaus skardinių pyragą, jums reikės:

 • 12 skardinių mėgstamo alaus (jei skardinės mažos, galima naudoti ir 18 – 24);
 • Juostelė (tinka tiek stora, tiek plona juostelė);
 • Žirklės ir klijai;
 • Pasirinkto rašto dovanų popierius;
 • Permatomas dovanų popierius;
 • Trys kartono lakštai, supjaustyti į skirtingo dydžio apskritimus, kurių skersmuo yra 10 cm, 15 cm, 20 cm.

Kaip pasigaminti alaus tortą:

Galite papuošti savo alaus pyragą bet kuo, jei norite, kad jis atitiktų vakarėlio temą, ir naudoti bet kokį alaus prekės ženklą arba daugiau nei vieną prekės ženklą. Prie alaus pyrago galite pridėti loterijos bilietų, cigarų, mini alkoholinių gėrimų butelių, saldainių ir t.t. Jūs netgi galite padaryti alaus tortus tokius, kokius norite: didelius ar mažus. Paprasčiausias būdas papuošti alaus skardinių tortą yra perrišti jį kaspinu, tačiau nebijokite būti kūrybingi ir papuošti savo alaus tortą daugiau dekoratyvinių daiktų. Galite suderinti juostelių ir skardinių spalvas, papuošti balionu ant pagaliuko, nuotraukomis, lipdukais ir dar daugiau. Žingsnis po žingsnio, kaip pasigaminti alaus skardinių tortą:

 • Išsirinkite draugo mėgstamą alų:

Galite naudoti tos pačios rūšies alų arba maišyti skirtingų rūšių alų. Jūsų alaus skardinių pyrago dydis priklauso nuo to, kiek skardinių alaus turite ir planuojate naudoti. Jei tai pirmas kartas, kai darote alaus skardinių tortą, geriausia pradėti nuo 12 skardinių, bet kai pažengsite į priekį, nedvejodami galite naudoti ir daugiau.

 • Iškirpkite kartono pagrindus:

Jei dar to nepadarėte, iškirpkite tris storo kartono apskritimus, kurie būtų lyg “pertepimas” įprastam tortui, o šiuo atveju padės laikyti alaus skardines. Visi trys kartono pagrindai turi būti skirtingo dydžio, t.y. apatinis didžiausias, vidurinis mažesnis, viršutinis dar mažesnis. Tačiau turite įsitikinti, kad ant jų telpa reikiamas kiekis alaus skardinių. Todėl rekomenduojama pirmiausia susidėti skardines taip, kaip jos bus ant alaus torto, ir pagal tai išmatuoti kartono pagrindus. Turite prisiminti tai, kad apatiniam pagrindui teks visas svoris, todėl galite naudoti pvz., medinį pagrindą arba bent jau kelių sluoksnių kartoninį pagrindą.

 • Dekoruokite kartono pagrindus:

Kartoninius apskritimus galite apvynioti pasirinktu dovanų popieriumi, tik nepamirškite priklijuoti klijais arba lipnia juosta. Taip pat galite papildomai papuošti juostele, iš juostės gamintais kaspinais ar kitomis dekoracijomis.

 • Pasiruoškite dėti pirmą sluoksnį:

Kai jau turite pagamintus kartoninius pagrindus, galite pradėti sluoksniuoti alaus skardines. Pirmiausia ant stalo arba ant grindų paklokite reikiamo dydžio permatomą dovanų popierių, kad jo užtektų apgaubti pagamintam alaus skardinių tortui. Prisiminkite, kad geriau kirpti didesnio dydžio, kad liktų viršuje pakankamai perrišti kaspinu. Ant permatomo dovanų popieriaus dėkite didžiausio dydžio pagrindą ir dėkite alaus skardines, kad jos suformuotų apskritimą. Galite perrišti juostele, kad skardinės laikytusi šalia viena kitos. Juostelė padeda apsaugoti skardines nuo slydimo ir veikia kaip puošmena.

 • Sluoksniuokite alaus skardines toliau:

Kai pirmas sluoksnis bus baigtas, uždėkite antro dydžio pagrindą ant viršaus ir vėl dėkite reikiamą kiekį alaus skardinių. Apvyniokite antrą sluoksnį juostele, kad būtų tvirčiau, tada dėkite mažiausio dydžio kartoninį pagrindą ir vėl dėkite skardines, jas perriškite kaspinu. Jei norite, kad alaus tortas būtų tvirtesnis, galite kiekvieną pakopą ir alaus skardinė priklijuoti nedideliu kiekiu karštų klijų, tačiau tai nėra būtina.

 • Sudėkite likusius papuošimus:

Galite įdėti arba priklijuoti papildomų papuošimų arba palikti taip, kaip yra. Tai priklauso nuo jūsų fantazijos ir pasirinkimo. Taip pat galite įdėti ranka rašytą sveikinimo raštelį. Tada permatomu dovanų popieriumi apgaubkite visą alaus skardinių tortą ir suriškite pačiame viršuje juostele, padarydami kaspiną. Jei manote, kad jūsų alaus skardinių tortas bus tvirtas, galite ir nenaudoti permatomo dovanų popieriaus. Štai ir viskas!