Kaip Matuoti Vidpadį?

Galimybė įsigyti batus internetu yra patogus ir praktiškas pasirinkimas, todėl dažnai ja naudojamės. Net ir tiksliai žinodami savo batų dydį galime suklysti, nes kai kurių prekės ženklų batai būna didinti arba mažinti. Dėl šios priežasties ne visada mokame išsirinkti dydį, kad užsakyti batai būtų nei per dideli, nei per maži. Dažniausiai taip atsitinka dėl to, kad gamintojas nurodo batų dydį, o ne vidpadžio ilgį. Nesvarbu, kiek esate tikri dėl savo batų dydžio, vis tiek labai svarbu žinoti, koks yra jūsų vidpadžio dydis. Ypač tai naudinga žinoti perkant jums nežinomo prekės ženklo basutes ar batus, taip pat norint, kad ateityje jie būtų optimalūs. Pėdos ilgis, kitaip vidpadis, yra matuojamas nuo kulno iki ilgiausio piršto galo.

Kaip išmatuoti vidpadžio ilgį?

Jei jūsų užsakyti batai yra per ankšti arba per laisvi, problema gali būti ta, kad pirkote batus pagal nurodytą dydį, o ne vidpadžio ilgį. Norint nusipirkti tinkančius batus, reikia išmatuoti savo pėdas, tokiu atveju žinosite savo vidpadžio ilgį. Prieš matuojant pėdą jums reikia žinoti keletą svarbių dalykų, pvz., jūsų pėdos dydis gali keistis per dieną. Po visos dienos vaikščiojimo jos yra didesnės nuo spaudimo. Taip pat mūvėkite kojines, kurias paprastai dėvėtumėte su tokio tipo batais, nes tai gali pakeisti vidpadžio dydį. Kartais žmonės pamiršta, kad vasaros karštis taip pat išplečia pėdas, todėl apsvarstykite basutes ar kitus batelius vasarai pirkti šiek tiek didesnius. Norėdami tiksliai išmatuoti pėdų ilgį, atlikite šiuos veiksmus:

  • Nubrėžkite savo pėdų formą:

Atsistokite ant balto popieriaus lapo ir nubrėžkite abiejų pėdų formą. Kiekvienai pėdai galite paimti po tuščią popieriaus lapą. Svarbu, kad pėdos forma būtų tiksli, todėl stovėdami nekeiskite savo laikysenos, nes tai gali pakeisti būdą, kaip jūsų koja liečiasi su žeme. Labai svarbu nubrėžti abiejų pėdų formą ir išmatuoti abi pėdas, nes galbūt nustebsite pamatę, kad viena jų yra net puse centimetro ilgesnė. Taip nutinka gana dažnai, todėl tokiu atveju apsipirkdami turėsite atsižvelgti į didesnės pėdos ilgį. Be to, labai svarbus ir piešimo būdas, todėl pieštuką laikykite statmenai popieriaus lapui.

  • Gaukite išmatavimus:

Nubrėžę pėdų formas, atsitraukite nuo popierių ir nubrėžkite tiesią liniją per vidurį, o tada pažymėkite, kur baigiasi jūsų kulnas ir kur baigiasi jūsų ilgiausias pirštas. Atstumas tarp jų yra jūsų vidpadžio ilgis. Išmatuokite kiekvienos pėdos ilgį nuo ilgiausio piršto iki kulno. Būtinai užrašykite duomenis ir palyginkite su kitos pėdos duomenimis. Abi pėdos gali būti vienodo ilgio arba viena pėda gali būti šiek tiek ilgesnė už kitą. Tokiu atveju pirkdami batus vadovaukitės didesnės pėdos duomenimis. Naudodami išmatavimus galite rasti savo batų ar vidpadžių dydį naudodami dydžio lentelę. Taip pat priimta, kad vidpadis turėtų būti bent puse centimetro ilgesnis nei jūsų pėdos ilgis.