Kodėl Automobilis Stabdant Krypsta Į Vieną Pusę?

Kartais vairuotojai pastebi, kad stabdant jų transporto priemonė krypsta į vieną ar kitą pusę. Paprastai tai klaidingai diagnozuojama kaip ratų suvedimo problema. Tačiau tai gali reikšti rimtą transporto priemonės stabdžių sistemos problemą. Taigi, išsiaiškinkime, kas verčia automobilį krypti į vieną pusę, kai stabdoma.

Priežastys, kodėl automobilis krypsta į vieną pusę stabdant:

  • Stabdymo jėgos skirtumas tarp priekinių ratų:

Paprastai transporto priemonė sustoja tiesia linija tik tuo atveju, jei stabdymo jėga prie kiekvieno priekinio rato yra lygi. Jei taip nėra, greičiausiai dėl to, kad vienos pusės stabdžiai neveikia taip gerai, kaip kitos pusės. Dėl šios priežasties transporto priemonė linkusi krypti į vieną pusę. Pavyzdžiui, pažeista stabdžių kaladėlė tinkamai nestabdo, todėl automobilis krypsta į vieną šoną.

  • Stabdžių sistemos hidraulinės dalies problemos:

Automobilis stabdant gali krypti į vieną pusę dėl stabdžių sistemos hidraulinės dalies problemų. Šioje sistemoje naudojamas metalinių stabdžių linijų tinklas, kuris perduoda slėgį tarp stabdžių pedalo ir kiekvieno rato stabdžių apkabos. Jei viena iš stabdžių linijų yra pažeista, transporto priemonė gali krypti į vieną pusę, kai stabdoma. Taip pat tai atsitinka, jei kažkur stabdžių sistemos hidraulinėje sistemoje yra problemų su sandarikliu ar vožtuvu.

  • Dėl kitų automobilio sistemų gedimų:

Tiesiog nepamirškite, kad automobilis gali krypti į vieną pusę ne tik dėl stabdžių problemų. Kartais traukimas į vieną šoną gali atsirasti dėl susidėvėjusios pakabos sistemos ar vairo dalies. Taip pat dėl netolygiai nusidėvėjusių ar netinkamai pripūstų padangų, kelio dangos formos ar blogėjančios išlyginimo problemos. Bet kokiu atveju automobilių technikas gali greitai ir efektyviai diagnozuoti bei pašalinti nepageidaujamą problemą. Dėl šios priežasties bus užtikrinama maksimali stabdymo galia, saugumas ir automobilio valdymas.