Kaip Išmatuoti Kambario Kvadratūrą?

Jei nusprendėte pakeisti senas kambario grindis, lubas ir (arba) sienas naujomis, prieš perkant reikalingas medžiagas greičiausiai norėsite tiksliai žinoti, kiek jų reikia. Tai rimta investicija, kuri suteikia jūsų namams ne tik grožio ir vertės, bet ir nemažai kainuoja, todėl būtina žinoti tikslų skaičių. Neįmanoma žinoti naujų medžiagų kainos, nežinant, kiek jų jums reikia. Taigi, svarbiausias klausimas – kiek medžiagų turėtumėte nusipirkti? Kad tą sužinotumėte, reikia tiksliai išmatuoti kambario kvadratūrą. Be to, svarbu žinoti, kad jei išmatavus kambario kvadratūrą gavote skaičių su kableliu, reikia jį suapvalinti ir geriau pirkti didesnį kiekį medžiagų. Parengėme trumpą vadovą, kaip išmatuoti kambarį, kuris padės tiksliai išmatuoti kambario kvadratūrą.

Kambario kvadratūros matavimas:

Stačiakampio formos kambarys:

Jei jūsų kambarys yra stačiakampio formos, išmatuoti yra paprasta. Jums reikia išmatuoti kambario ilgį ir plotį, o tada juos padauginti. Pavyzdžiui, jei jūsų kambarys yra 6 metrų ilgio ir 3 metrų pločio, plotas bus 18 kvadratinių metrų, nes 6 x 3 = 18. Šis skaičiavimas tinka grindims ir luboms. Jei norite išmatuoti sienų kvadratūrą, tada išmatuokite kiekvienos sienos ilgį bei aukštį ir padauginkite, o tada visų sienų plotą sudėkite.

L formos kambarys:

Jei jūsų kambarys nėra stačiakampis, rekomenduojame jį padalinti į stačiakampius skyrius. Padauginkite kiekvieno stačiakampio plotį ir ilgį, kad rastumėte jo plotą. Tada sudėkite kiekvieno stačiakampio plotus, kad surastumėte bendrą plotą. Pavyzdžiui, jei turite L formos kambarį, jį galima padalyti į 2 stačiakampius: vienas, kurio matmenys yra 3 x 6, o kitas, kurio matmenys yra 3 x 3. Taigi, pirmo stačiakampio plotas bus 18 kvadratinių metrų, o kito – 9 kvadratiniai metrai. Iš viso tokio kambario kvadratūra gaunasi 18 + 9 = 27 kvadratiniai metrai. Šis skaičiavimas tinka grindims ir luboms. Norint sužinoti sienų kvadratūrą, išmatuokite kiekvienos sienos ilgį bei aukštį ir padauginkite, o tada visų sienų plotą sudėkite.

Sudėtingos formos kambarys:

Jei turite sudėtingos formos kambarį, šis metodas vis tiek veikia. Tiesiog padalinkite kambarį į tiek stačiakampių, kiek reikia. Išmatuokite kiekvieno stačiakampio ilgį ir plotį, tada juos padauginkite, kad rastumėte kiekvienos srities plotą. Radę kiekvienos srities plotą, sudėkite juos visus, kad surastumėte bendrą plotą. Šis skaičiavimas tinka grindims ir luboms. Norint sužinoti sienų kvadratūrą, išmatuokite kiekvienos sienos ilgį bei aukštį ir padauginkite, o tada visų sienų plotą sudėkite.