Kaip Susirasti Darbą Be Patirties: Paprasti Patarimai

Visų žmonių gyvenime ateina tas metas, kai reikia susirasti pirmąjį darbą, tačiau tada susiduriame su darbo patirties stokos problema. Kur tik kreipiatės dėl darbo, visur reikalaujama darbo patirties. Tada prasideda užburtas ratas: norint įsidarbinti, reikia patirties, o norint įgyti patirties reikia darbo… Tada jums kyla klausimas, kaip padidinti savo galimybes ir gauti pirmąjį darbą be jokios patirties. Taigi, yra keletas būdų, kaip pasiekti, atrodo, neįmanomo dalyko ir gauti darbą be patirties.

Pamėginkite išspręsti problemą:

Jei neturite darbo patirties, nemėginkite to paneigti, tačiau yra dalykų, kuriuos padarę, padidinsite savo darbo vietos gavimo tikimybę. Motyvacinio laiško rašymas yra puiki vieta pašalinti visas jūsų CV spragas, todėl pasinaudokite galimybe pašalinti bet kokias darbdavio dvejones.

Susikoncentruokite į tai, ką turite:

Patirtis yra svarbu, bet svarbiau jūsų požiūris į darbą, asmenybė, įmonės ir jos veiklos supratimas, motyvacija darbui, atsparumas, idėjos ateičiai. Šis sąrašas yra begalinis, todėl per daug nesusikoncentruokite tik ties vienu dalyku. Atskleiskite visas savo stipriąsias savybes ir parodykite motyvaciją darbui.

Raskite patirties, kurios nežinojote, kad turite:

Prieš nuspręsdami, kad neturite patirties, įsitikinkite, kad tai yra tiesa. Pagalvokite apie savo ankstesnius darbus, praktikas, savanorystės programas ir pan., tada pabandykite surasti ryšius tarp jums reikalingos patirties ir jūsų turimos patirties. Prisiminkite, kad tai nebūtinai turi būti visiškai tas pats. Jei kada esate suorganizavę susitikimą ar atsiliepę telefonu, tai yra administratoriaus patirtis. Jei sukūrėte „Facebook“ puslapį arba skrajutę, plakatą ir kt. tai yra rinkodara. Jums reikia mąstyti plačiau ir rasite atliktų veiklų, kurias galėsite susieti su darbo patirtimi.

Sukurkite tam tikrą patirtį:

Jei visgi neturite jokios patirties, galite ją sukurti, t.y. atlikite savanorišką darbą, praktiką arba stažuotę. Tačiau turėtumėte sukurti tokią patirtį, kuri yra svarbi ir padės jums gauti norimą darbą. Nešvaistykite savo brangaus laiko darbui, praktikai ar stažuotei, kurios patirtis nepadės ateityje, ypač jei už tai neatlyginama.

Parodykite savo susidomėjimą:

Jei tikrai norite patekti į tam tikrą pramonės sritį, įsitikinkite, kad žmonės apie tai žino. Dalyvaukite atitinkamose pramonės srities diskusijose, prisijunkite prie atitinkamų socialinių grupių, dalyvaukite karjeros renginiuose bei forumuose. Be to, turėtumėte įsitikinti, kad savo entuziazmą paviešinate, kad tinkami žmonės tai pamatytų. Tokiu būdu, jūs atrodysite besidomintis savo pasirinkta sritimi ir ją išmanantis, todėl bus lengviau padaryti teigiamą įspūdį darbdaviams.

Susikurkite tinklą:

Jei neturite reikiamos darbo patirties, turite ne tik atrodyti, bet ir būti patikimi. Tai galite padaryti susikurdami pažinčių tinklą ir paprašyti savo kontaktų, kad jus rekomenduotų. Labiau tikėtina, kad darbdaviai nepastebės jūsų patirties stokos, jei gausite rekomendaciją iš asmens, kuriuo jie jau pasitiki.

Taikykite spekuliatyviai:

Jei jūs kreipiatės tik dėl paskelbtų darbo vietų, būsite vertinami pagal nustatytus kriterijus. Spekuliatyviai kreipkitės į jus dominančias visas bendroves, parodykite, kad atlikote savo tyrimus, ir paklauskite, ar yra kokių nors galimybių gauti darbą. Jei atsakymas yra neigiamas, paklauskite, ar galite vėl pateikti paraišką dėl darbo po 6 mėnesių, ir sužinokite, ką galite padaryti, kad pagerintumėte savo galimybes.

Gaukite interviu:

Kai gausite interviu dėl darbo, sutelkite dėmesį į jį. Savo patirties stoką galite išspręsti parodydami kitas savo stipriąsias puses ir savybes. Ar galite tinkamai atlikti darbą, yra tik vienas veiksnys, į kurį pašnekovas atsižvelgia, dar svarbiau yra jūsų motyvacija dirbti ir jūsų tinkamumas ir pritapimas prie įmonės kultūros.